| Melinda199 a întrebat:

sora mea s-a mutat in Anglia si acolo a si ramas insarcinata si a si nascut, ea fiind deja casatorita legal cu un alt barbat atunci automat copilul a trecut pe numele sotului si nu al tatalui Biologic. Am inaintat divortul si tagada s-au incheiat amandoua procese ca nu este tatal copilului respctivul, adica sotul legal! Acum ea doreste prin procura speciala sa ii pot face si eu in sfarsit certificat Romanesc copilului, el are acum varsta de 3 anisori, ma puteti ajuta si sfatui ce acte imi trebuiesc si ce taxe trebuie sa platesc si unde? Sunt Bucuresti!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreaba la primarie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde este copilul? Unde sunt actele lui? Unde a născut?
Ce cetățenie are acum copilul. Dacă are cetățenie UK cum să îi faci tu acte românești? Cum să îi faci certificat de naștere românesc dacă el are unul britanic?
Cine a înaintat divorțul? Cine este tatăl copilului?