| nnico89 a întrebat:

Buna ziua soțului meu i sa suspendat procesul de succesiune după trei ani de tergiversări sa mi fie cu iertare dar vina aparține avocatei care la reprezentat tot spunea sa avem încredere in dumneaei dar s-a dovedit ca aceasta încredere sa fie inutila! Din aceasta cauza acest proces este suspendat de o luna de zile,acum avem alt avocat dar momentan cei citați in instanță(sora vitrega,un frate si doi nepoți)nu au adus actele cerute de instanță de multe ori au fost citați si nici macar nu s au prezentat! Din acest motiv instanța a dispus aceasta suspendare?! vina cică aparține reclamantului adică a soțului meu pentru ca nu a adus actele acestor rubedenii de trebuință la dosar,menționez ca soțul nu are nici o vina, vina o poarta ceilalți adică cei citați pentru ca din rea voința nu au depus la dosar actele necesare derulării procesului, menționez ca soțul meu este in foarte rele relații cu parații....acum rugămintea mea este: daca nu se vor depune actele cerute de instanță la dosar ce se va întâmpla? Aceste neamuri nici nu vor sa audă de așa ceva! Atunci ce e de făcut?! Se putea rezolva si la notar dar nu a vrut soțul meu pentru ca cei in cauza aveau multe pretenții ilegale ca sa le numesc asa, așa ca sa apelat la instanta de aici si aceste situații doresc sa mai menționez ca sunt si nereguli de ordin major! Mulțumesc frumos si aștept răspunsul cui ma poate ajuta cu un sfat bun de urmat!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aveti avocat, care a studiat toate actele dosarului si poate sa va dea un sfat in cunostinta de cauza.
Este greu de spus cum poate fi reluat procesul, fara a fi in deplina cunostinta, referitor la ce acte mai trebuie depuse.