| Eclectica a întrebat:

Spuneti-mi vă rog, care știți exact, cum se numește în termeni juridici "fluturasul" care se dă la salariu și dacă un angajat trebuie să semneze pentru primirea lui?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu sa aiba o denumire, cu consecinte juridice, avand in vedere ca nu este obligatoriu ca angajatorul sa-l emita. Poate fi numit act de informare privind salariul, deoarece nu este act justificativ pentru plata efectiva a salariului.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si de ce ne intrebi pe noi? Intreabă ti seful care ti l dă.

| Wr3nch a răspuns:

Nici macar nu e obligatoriu sa il primesti, daramite sa semnezi pentru el lul
https://bundeangajat.olx.ro/......despre-el/