| AdyBen a întrebat:

Sunt un baiat in varsta de 17 ani si doresc sa plec alaturi de niste prieteni (majori) cu avionul in vacanta. Nu o sa iesim din tara, zborul fiind intre Bucuresti si Timisoara. Daca nu ies din tara, este nevoie de procura de la parinti? Sau de ce acte am nevoie?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu, n-ai nevoie de procură dacă nu ieși din țară

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred ca ai nevoie de procură dar de ce nu mergi cu trenul ca este mult mai ieftin

| Adry05 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ruta București-Timișoara merită mai mult cu avionu, dacă iei din timp și la o companie nu cine știe ce poți să prinzi destul de ieftin și faci 40 min versus 12 ore sau cât faci cu trenu, asta fără întârzieri

| AdyBen explică (pentru CristiDinBucuresti):

Merg cu niste prieteni care au terminat scoala. Pentru ei biletul de tren este aproape 90 de lei dus, 90 intors. Drumul dureaza aproape 10 ore dus, 10 ore intors. Cu avionul ne costa 160 de lei dus-intors si dureaza o ora dus, o ora intors. Deci am ales optiunea cu avionul.