Întrebare recomandată | iuliusnedelcu a întrebat:

Buna ziua TPU!

Cardurile de sanatate din Romania sunt valabile in toata Europa?

Dau funda garantat!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pentru alte tari din europa exista cardul european de sanatate, cardul national de sanatate e cel care il folosesti in Romania. Ala european e gri si pe spate pune CAS

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nein,doar in Romania, pentru alea valabile in ue, mergi isi da o foaie completezi si isi dau un card in 14 zile, dar prea multe nu faci cu el, doar la urgente, cel putin eu in Germania nu prea am avut ce face cu el

| SouLIce a răspuns:

Da

| BountyWG a răspuns:

Daca vrei sanil folosesti in alkte tari iti trebuie card european nu din Romania e gri si scrie pe el CAS happy

| eXtremeAdy a răspuns:

Nu deoarece este card national

| ValentynaTynaAmy a răspuns:

Din păcate nu trebuie să iti faci card pentru europa e simplu nu te costa nimic

http://www.cnas.ro/......opean.html

| CLU a răspuns:

Da