| numeunu a întrebat:

Trebuie sa merg sa-mi schimb buletinul, dar acesta imi expira in aproximativ o luna jumate dar am nevoie de el in perioada respectiva asa ca m-am gandit sa merg sa-l schimb acum. Exista vreun termin minim legat de data de expirare a buletinului, gen sa vin cu minim doua saptamani inainte sau ceva, sau e bine si cum vreau eu acum?

Multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Termenul de valabilitate va fi pe 7 ani, si va expira pe data la care implinesti 25 de ani.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa mergi linistit, preschimbarea CI se poate face cu 180 de zile inainte de expirarea termenului de valabilitate.

| numeunu explică (pentru Ioandelasal):

Si pe ce termen mi-l da? Urmeaza sa implinesc 18 ani si d-aia imi expira. Mi-l da normal, pe 7 ani, sau?

| Ioandelasal a răspuns (pentru numeunu):

Termenul de valabilitate va fi pe 7 ani, si va expira pe data la care implinesti 25 de ani.