Întrebare recomandată | jvEcu a întrebat:

Bună ziua tuturor, am o întrebare la care rog puțină seriozitate. Carabinierii din Italia, mă opresc des spunându-mi că nu pot conduce mai mult de 1 an mașina care o am pe numele cuiva cu reședința în România. Țin să precizez că am contract de comodat și toate actele în regulă. Cineva în cunoștință de cauză mă poate ajuta? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pune-i intrebarea asta acestui utilizator: https://www.tpu.ro/utilizator/scyw Este jurist de meserie.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ei vor sa ai matricula italiana sa platesti taxele la italieni

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa o treci pe numele tau si la noi n tara in 90 de zile trebuie sa o treci pe numele tau.

| Crackman a răspuns:

Cel mai sigur lucru este sa citesti legislatia din Italia.
De la tara la tara difera anumite legi.
Oricum o fi ei au putin mai multa boala pe romani, daca ne cred tigani.
Ei fiind in criza presupun ca este mai bine aa treci masina pe numele lor, cat de cat statul lor sa mai foloseasca niste banisori.

Răspuns utilizator avertizat