| Crissiks12 a întrebat:

va rog dacă știți careva cum este legea. Am terminat liceul, sunt însărcinată și doresc sa știu dacă pot beneficia de indemnizație de creștere a copilului. Menționez că sunt în luna a noua și sunt căsătorită, se ia în calcul venitul soțului? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei beneficia de indemnizatia de crestere a copilului.
Se va lua in calcul salariul sotului doar daca el solicita concediul si indemnizatia pentru cresterea copilului, nu se poate lua daca soliciti tu, vei primi doar indemnizatia minima de 1.250 lei.

1 răspuns: