| Hristea_Diana_1997 a întrebat:

Buna ziua!
Voi implini 18 ani pe 2 septembrie si as vrea sa plec singura in afara tarii pe 3 septembrie. Atat CI cat si pasaportul sunt valabile pana in 2016. Nu intentionez sa stau mai mult de cateva zile, insa vreau sa ma asigur ca pot parasi tara fara parinti.

Multumesc anticipat ^^

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi călătorii ( poţi să ieşi din ţară ) SINGURĂ deoarece la acea dată eşti MAJORĂ happy

Toate cele bune!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In data de 3 septembrie esti deja majora si poti calatori singura in strainatate.