| loftessa a întrebat:

Vreau sa depun o reclamatie impotriva unui brand de apa. Am descoperit niste resturi sau gunoaie pe fundul bidonului de apa si bidonul inauntru miroase a mucegai si se vede clar ca e mai murdar pe dinauntru. Si apa la fel are miros si gust de mucegai, in orice caz e un miros urat. Din ce am vazut, pentru reclamatie la ANPC iti trebuie factura si informatia cu locul de unde a fost luata apa. Un membru al familiei a luat acea apa si nu a pastrat bonul si nici nu mai stie exact de unde a luat-o. Ce pot face in acest caz, va rog? Nici nu exista numar de telefon pentru acel brand de apa, din ce am vazut. Poate asa puteam sa contactez firma direct. Stie cineva ce pot face? Va multumesc mult.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus ANPC nu are pe cine cerceta, nu se poate sti daca vina este a imbuteliatorului sau a magazinului care a comercializat apa si alta institutie nu o sa se implice.
Este bine sa te uiti ce cumperi, daca se vede cu ochiul liber.

| sierra1 a răspuns:

"nu a pastrat bonul si nici nu mai stie exact de unde a luat-o. Ce pot face" - nimic, rămâi cu o amintire de neuitat

| loftessa explică:

Daca contactez direct compania de apa, chiar nu se poate face nimic?