| anonymus933 a întrebat:

Buna ziua! Vreau sa intreb ce risc daca am luat din greseala comanda altcuiva de la Kfc este vorba de un sandwich de 12 lei si dupa ce am realizat tot am mancat sandwich-ul in interiorul restaurantului iar in timp ce pe monitor strigau comenzile am plecat.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Da, politia se auto-sesizeaza pentru 2 lei prapaditi (sau care a fost diferenta) si or sa vina dupa tine cu mascatii big grin

hai sa fim seriosi, iti faci griji pentru nimicuri

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca ai platit si tu comanda ta, asa ca nu este nici un risc legal pentru cativa lei, doar unul moral.

| anonymus933 explică (pentru Ioandelasal):

Sigur ca am platit dar sandwich-ul meu a costat mai putin decat al persoanei acelea.Pe monitor arata ca ambele comenzi erau gata si nu am stiut.Risc vreo condamnare?

| anonymus933 explică (pentru Brizbriz):

E vorba de fapt de vreo 6-7 lei daca vrei sa stii.Aoleu pai daca vin mascatii atunci fug din tara ca Sebi ghita, Dragos Savulescu

| Brizbriz a răspuns (pentru anonymus933):

laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonymus933):

Ti-am spus ca nu risti nimic penal. Ce n-ai inteles?

| Brizbriz a răspuns (pentru anonymus933):

Da, politia se auto-sesizeaza pentru 2 lei prapaditi (sau care a fost diferenta) si or sa vina dupa tine cu mascatii big grin

hai sa fim seriosi, iti faci griji pentru nimicuri