| Maryuk해바라기 a întrebat:

Vreau sa ma casatoresc in Austria cu iubitul meu care este cetatean turc.
De ce acte am nevoie pentru a ma putea casatori? (am auzit ca mi-ar trebui certificat de nastere mai nou de 6 luni si nu este recunoscut certificatul meu vechi ). Trebuie sa imi fac certificat nou? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

In alte tari sunt obisnuiti sa ceara un nou certificat de nastere de fiecare data cand au nevoie. Sa le explici ca in Romania nu e asa, se da in principiu o data-n viata.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Austria are o infrastructura informatica bine pusa la punct. Un mail la institutia care trebuie si afli...

| Yuoia a răspuns:

Https://www.scribd.com/......in-Austria

Dar si iubitul tau daca locuieste in Austria, se poate interesa la Primaria unde locuieste si va veti casatori.

| croissant a răspuns:

Buna conform legii da ar trebui