| Mihãescu_Andreea_1997 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu si eu o chestie: daca nu imi retrag plangerea de la politie, se inainteaza dosarul la Parchet?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se inainteaza, doar procurorul poate decide asupra dosarului de urmarire penala, respectiv daca il trimite in judecata ori il claseaza.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Sunt cauze in care nu se inchide dosarul. Sunt cauze in care se inchide. https://www.juridice.ro/......ctive.html

| andreyksd a răspuns:

Da, normal ca se va depune dosarul, ancheta ramane deschisa

| doctorandus a răspuns (pentru andreyksd):

Nu toate plangerile pot fi retrase. Depinde de ce infractiune e vorba.