| BubleBluexD a întrebat:

Bune TPU, am nevoie de un raspusn urgent!
Am 13 ani, nu am buletin, si vreau sa plec in Bulagia cu ambii parinti! Nu am nici pasaport.:-s Pot pleca daca nu am pasaport? I don't want to see
Funditaaaaaa!

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti pleca fara un act de identitate, asa ca iti trebuie pasaport. Poti obtine unul temporar, pe un an, platesti 100 lei in plus si il ai in 3 zile. Numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

Chiar daca esti insotit/a de ambii parinti, politia de frontiera nu va permite iesirea ta din tara fara pasaport sau fara carte de identitate(buletin). Vezi "conditii de iesire din tara pentru cetateni romani minori " din cuprinsul site-ului Politiei de frontiera :http://www.politiadefrontiera.ro/

| mixxjim a răspuns:

Iti trebuie pasaport si pentru pasaport trebuie sa mergi cu ambii parinti sa ti-l faci. trebuie sa ai un document cu poza, daca cei doi cu care esti sunt de fapt un cuplu care te-au rapit? asta-i motivul pentru care-ti trebuie happy

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! Trebuie sa-ti faci pasaport caci altfel nu poti pleca.Iti trebuie certificatul de nastere si trebuie sa platesti niste taxe.Succes si vacanta placuta!

| Daddyy a răspuns:

Nu poti iesi din tara fara pasaport big grin si eu sunt afara si mi-am facut pasaport pe 5 ani cu nu stiu ce cip

| Verde24 a răspuns:

Da, poti pleca fara pasaport. Funda?

| isabella19 a răspuns:

Daca pleci cu parintii in Bulgaria nu iti trebuie pasaport, dar ai nevoie de buletin. Daca nu ai buletin presupun ca iti trebuie pasaport.