| mariusalex2019 a întrebat:

Ca asistent maternal ai dreptul sa pui copilul cu parapareza pe Fb si sa ceri ajutor, sa-l pui sa se tarasca prin casa? Să profiti de pe urma lui?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Copilul minor nici are are voie sa fie pus cu fata neblurata pe Facebook si pe nici un alt semn, exista LEGE.
Adresati-va in scris organelor abilitate si puteti sa desemnati contul acelei persoane, mai ales ca multi habar nu au si a profilul deschis pentru toata lumea.

| mariusalex2019 explică (pentru Simpatic):

Ideea ca ma jigneste si pe mine pe Facebook (fiindule vecin) când vorbește pe online.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| funnymind a răspuns:

Chestia asta se poate incadra usor la santaj (emotional), exploatarea minorului pentru obtinere de foloase necuvenite, etc.
Un avocat bun ar putea trimite asistentul social acolo unde ii este locul: INCHISOARE.