| Ukaya a întrebat:

Ca sa ajung deputat sau primar ceva in ce partid ar fi cel mai bine sa ma inscriu? Eu ma gandeam aur sau usr

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, fara BAC nu poti sa ajungi decat maturator la primarie, ca deputatii si primarii au BAC-ul luat si facultati terminate.

| Ukaya explică (pentru Violleta2022):

O sa vezzi ca o sa ajung si o sa iti dau mesaj sa te oftici

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ukaya):

Mai copile, ce sa vad, cum un mecanic umfla roti si la 40-50 de ani?
Ca mai departe nu ai cum sa ajungi, fara amaratul ala de bac!

| Ukaya explică (pentru Violleta2022):

Vorbeste frustrarea si gelozia din tine ca tu a-i plecat in strainatate nu a-i fost capabila sa faci ceva in Romania

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ukaya):

Doamne, ce prostut esti! laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu m-ar mira sa ajunga deputat. La cati prosti au ajuns acolo.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Posibil la el in sat, ca de ajunge la oras il fac praf cocalarii.

| mihai69 a răspuns:

Nu e nevoie să fii în vreun partid ca să fii deputat sau primar; e suficient să plătești/ convingi/ obligi etc. destui oameni care să te voteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ți-o dat-o Iasmina rolling on the floor

| NunuNini a răspuns:

Daca nu poti ajunge medic, e bun si deputat, nu-i asa?

| salieri84 a răspuns:

Esti foarte funny. Personalitatea ta, duce putin catre Mircel, personajul parodiat de Mircea Bravo. Sau de ce nu, Fernando de la Caransebes.

| PiouelPol a răspuns:

Tu crezi ca asa functioneaza partidele, te inscrii in orice partid vrei tu? Depinde de viziunea ta politica. Cei din AUR sunt un partid destul de extremist(promoveaza incalcarea legii, nu respecta legea, fac scandal in parlament) si pretind ca ar face totul in interesul romanilor, dar realitatea e ca nu ii doare pe ei nicaieri de romani, daca nu ar fi avut-o pe Sosoaca, nu existau in parlament. Aia se da avocata si fix ea incalca legea.
USR e un partid ceva mai deschis, pro-european, cu viziuni destul de progresiste, ca sunt si persoane care nu fac nimic, asta e altceva.

| mi25 a răspuns (pentru PiouelPol):

Si USR-ul facea circ in parlament. in sesiunea trecuta. Ce mi- i Tanda, ce mi-i Manda.