| Girly97 a întrebat:

Ca sa vedeti si voi cum mi se impiedica dreptul de vot: scoala unde toti locuitorii de pe strada mea sunt trecuti pe lista permanenta a fost demolata iar lucrarile dureaza 2 ani!
Avand in vedere ca alegerile locale vor avea loc pe 27 septembrie si ca se poate vota DOAR in sectia de votare unde sunt inscrisa iar pe site-ul AEP pe baza CNP-ului inca sunt trecuta pe lista permanenta a scolii demolate exista un risc crescut ca locuitorii de pe strada mea, inclusiv eu si familia sa nu putem vota din aceasta cauza!
Chiar doar in sectia unde sunt inscrisa se poate vota la alegerile locale?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru alegatorii ce au votat la acea scoala o sa se deschida alta sectie de votare si o sa fiti anuntati.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa va faca o sectie de votare...

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Da, in doi ani. Multumesc de raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Girly97):

Dar tu ai intrebat ca sa iti plangem de mila si sa ne indignam sau ce?
100% o sa se faca, dar nu esti prea desteapta si nu intelegi ce ar insemna sa nu se facalaughing

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Nu exista sa nu te lase sa votezi, lasa drama. O sa votezi la alta scoala, la biserica, la caminul cultural samd

| Girly97 explică (pentru suntserios):

La alegerile locale putem vota doar in sectia unde suntem inscrisi.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Asa si? scrie undeva ca sectia 123 trebuie sa fie doar la scoala X si nu poate fi la scoala Y?

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Nu cred dar nu s-a schimbat nimic.

| Catrice a răspuns:

Văleu votam mâine și nu mi-am pregătit hainele cele noi!
Oh stai, e la sfârșitul lui septembrie, mai sunt 2 luni, am timp. Ma pregătesc din eu ca si ăștia cu secțiile cu o săptămână-doua înainte ca sa decidă ce și cum. Sa le fie totuși rușine cavou fac titular mai devreme cum vor unii.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Povestea drobului de sare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa se rezolve, e maine votarea si nu ai unde vota?

| Girly97 explică (pentru anonim_4396):

Pai mai este putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa va lase sa votati altundeva.