| Danielcristian a întrebat:

Ca sa vind legume export, import, angrouri etc, de ce documente am nevoie?

Răspuns Câştigător
| Ale_2200 a răspuns:

Daca tot produci legume, decat sa alergi dupa tot felul de aprobari de import-export, mai bine iti scoti doar certificatul de producator si iti faci o firma cu care sa livrezi orasenilor cosul zilnic la comanda sau eventual cu abonament si vei fi mai castigat.Eu locuiesc in Timisoara. Dasa as putea sa am pe cineva in apropiere la sat cu legume crescute natural m-as abona.Numai bine!

3 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

In primul rand ai nevoie de certificat de producator(e cel mai important), dupa care va trebui sa alergi dupa tot felul de aprobari, pe la primarie si institutii.
Si daca tot te ocupi de afaceri cu legume, arunca-mi si mie niste rosii, cu prastia, ca n-am mai mancat demult o salata ca la mama acasa.laughing

| Danielcristian explică (pentru foxsilver):

Multumesc frate, happy Iti dau cu tot dragul, Acuma e primul an in care doresc sa si vind, dar sincer rosiile sunt doar cu ingrasamint natural, crescute vorba ta ca la mama acasahappy.
Multumesc pentru sfat, iar daca treci cindva prin moisei MM, strada iz. dragos, nr:718, treceti pe aici si va luati legume cite doriti.

| legumicultura2005 a răspuns:

Mai bine incearca sa produci legume de gradina, o sa iti faci o piata de desfacere rapid, deoarece majoritatea legumelor sunt cultivate in spatii protejate si pot depasi limita maxima admisa de nitrati. Pt. mai multe detalii contacteaza-ma la id yahoo messenger: legumicultura2005