| LanguageMaster a întrebat:

Calitatea unui judecător depinde numai de vârstă?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu depinde neaparat de varsta, cu varsta doar dobandeste mai multa experienta.
Un judecator bun este cel care judeca numai in baza faptelor din dosar, fara a face discriminari intre inculpati (pe baza de avere, functie, rasa, etc), cunoaste foarte bine legea si o aplica in mod corect, este cinstit si neinfluentabil.
Toate calitatile necesare le poate avea si un judecator tanar.

| FreddieM a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am impresia ca aceasta profesie e cu adevarat speciala. Parerea mea e ca persoana care alege cariera asta poseda prin natura sa astfel de,, calitati".
Pace

1 răspuns: