| Mariushgv a întrebat:

Cam de la ce varsta te poti consideră bătrâna? Gen la 30 de ani esti tanar?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In functie de cum te simti.
Multi se considera tineri si la varsta de pensionare, iar altii se considera "batrani" (atotstiutori) la varsta adolescentei. happy

Deci: totul este relativ.

| Simpatic a răspuns:

Dupa 70 de ani, dar este subiectiva orice parere legata de varsta

| Violleta2022 a răspuns:

Batran esti la varsta a treia. Undeva dupa 60-70 de ani.
Mai bine spus, dupa ce iesi la pensie (65 ani).

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Omul are doua vârste : una fizică si una biologica.
Sunt oameni care desi sunt tineri din punct de vedere al vârstei fizice, au o vârstă biologica de om bătrân. Si invers, oameni care sunt bătrâni din punct de vedere al vârstei fizice si au o vârstă biologica de om tânăr.

| Digikey a răspuns:

Cand te uiti pe geam si astepti cu nerabdare sa vina postarita cu pensia, cand umbli cu punga de pastile dupa tine, cand repeti aceeasi gluma de 5 ori pe zi, cand incepi o fraza cu :pe vremea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama are 50 și a zis că niciodată nu s-a simțit mai tânără laughing și ce-i drept, are mai multă energie decât mine.

| Nonolita a răspuns:

Batran esti la varsta a treia. Undeva dupa 60-70 de ani.
Sunt mai multe etape: copilarie, adolescenta, maturitate si batranete.

| AnatoliyMikhailov a răspuns:

40 de ani vine criza - vorba vine. Adica prinzi riduri, parul incepe sa se albeasca, pielea sa se usuce. usor usor pana cand vei ajunge la varsta batranetii

| 0pufarinA a răspuns:

De la 30 de ani in sus te poti considera matur, nu batran.