| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Cand ar trebui sa primesc primul salariu? Eu am inceput lucrul pe 31 Iulie, iar salariul le intra colegilor pe card pe 30 in fiecare luna. Imi voi primi si eu salariul pe 30 August, sau tocmai in Septembrie pe 30? Funda!

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da! Vei primi pe 30 august dar o suma mai mica cu o zi daca patronul este scrupulos. Daca este baiat de treaba vei primi si banii de pe 31 agust. La acei bani trebuie sa se aduge si ziua de 31 iulie daca ai lucrat-o!

| Simpatic a răspuns:

Normal da, ar fi sa primesti pe 30 august pentru ca ai o luna de zile muncita.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să primești salarul pe card, ca toată lumea, sunt proceduri contabile de rezolvat. Să te lase fără salar încă o lună, atunci ar trebui ca în 30 septembrie să îți intre salarul pe 2 luni. Așa că este mai probabil că îl vei primi pe primul pe 30 august.

| Vântulalb a răspuns:

30 august.

| Vântulalb a răspuns (pentru Vântulalb):

Aaaa, toti am gresit!
Nu se calculeaza salarul inainte de sfarsitul lunii. In cel mai bun caz la 10-15 zile dupa finalul lunii.
De cate ori pe luna incasati voi salarul? S-ar putea ca pe 30 sa intre avansul. Iar lichidarea in septembrie.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Vântulalb):

Doar o singura data pe luna...

| Vântulalb a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Atinci, abia in 30 septembrie vei lua banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data de salariu e scrisa in contract.
Daca toti au luat salariul pe 30 si tu ai inceput pe 31, atunci tu vei primi salariul pe 30 urmatoarea luna. Nu cred ca te-ar incalzi cu nimic daca ai lua salariul pe o zi.

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru anonim_4396):

Eh nu m-ar incalzi? laughing is buni si aia, i-as pune la naveta

| Gligore2000 a răspuns:

Pe 30 august o sa-ti intre doar banii pentru o zi.cea de 31 iulie.
Pe 30 septembrie o sa-ti intre banii pe luna august.

| yooshi a răspuns:

(i am sorry dar eu doar vreau sa stiu cine e in your pfp laughing mersi mult)