| Yparisa a întrebat:

Când o să se termine starea de alertă?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Actuala prelungire a starii de alerta se termina pe 8 decembrie, probabil ca o sa mai fie prelungita cu inca 30 de zile.
Daca si cat o sa mai fie prelungita depinde de situatia pandemiei, inca nu se poate sti exact.

| Frank51 a răspuns:

Pe 27 decembrie 1921, după ce universul colapsează.

| Lukasssz a răspuns:

Cel mai probabil la anul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În 2028, atunci când se va declanșa al treilea război mondial

(glumeam)

Când decid ai mari (guvernul)

| TheStrategist a răspuns:

Probabil peste vreo 2 ani.

| Lucian4 a răspuns:

Nivel personal: daca ai racit te doare capul si vrei sa se termine starea de raceala pe care o ai, trebuie sa iei decizia sa-l asculti pe medic si sa iei o pastila si il felul asta restrictia ta ( starea de alerta a guv= restrictia populatiei) de a a nu iesi in frig, se termina.
La nivel general/global: Cand oameni simpli ca tine, ca mine vor hotari sa asculte de medici (nu de guven) si sa se vaccineze. Oameni trebuie sa constientizeze (nu sa inteleaga) ca o problema sanitara se termina atunci cand ei decid sa treaca la fapte (in cazul asta sa se vaccineze). Iar starea de alerta se termina nu doar in Romania si peste tot in lume

| Feyenooord666666 a răspuns:

Peste vreun an doi probabil.

Răspuns utilizator avertizat