| Mogiojojo a întrebat:

Cand preconizati ca o sa scada euro? Nu imi pot plati chiria daca euro e 4, 7. E excesiv de mult.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cum guverneaza astia, nu va scade prea curand.

| RAY a răspuns:

Trecerea la euro nu va insemna salari mai mari din contra preturi mai mari si salari tot ca in prezent, euro nu va creste cam asta e maximul, cat platesti pe luna? garsoniera?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere instabilitatea financiara creata de guvern nu va mai scadea probabil ceva ani pana cand nu va exista o constanta in legile economice.

Cat despre chirie, fata de anul trecut, daca plateai 400euro s-a majorat cu fix 39 ron. Sa fin seriosi, nu e chiar excesiv de mult incat sa nu mai poti plati.

Si daca plateai o chirie de 300 euro cresterea fara de anul trecut din februarie e de doar 27 ron.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când vom trece la moneda Euro.
Atunci vei plăti nici mult, nici puțin.

| Mogiojojo explică (pentru sadrian46):

Cand crezi ca o sa trecem la moneda euro? Abia astept.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Când trece Mugur Isărescu la pensie ( cerință preliminară).
Când se termină cu comunismul latent din România ( cerință de bază).
Când își dă seama UE că noi îi fentăm copios iar din cauza asta, ei nu ne pot integra (exploata) așa cum trebuie și o să ne impună.
(cerință operativă).
În acel moment pensia mea nu va mai valora nici cât un cui de sicriu în Euro, așa că din acel moment o să aștept cu interes cel de-al 15-lea Congres al PCR, condus de Ion Ilici Iliescu. Condus din Purgatoriu, care va fi Noul Briuksel, of course.

| suntserios a răspuns (pentru sadrian46):

Motivele inventate de tine nu sunt cerinte de aderare la zona euro

| suntserios a răspuns (pentru Mogiojojo):

Abia atunci o sa se vada cat de saraci suntem. Eu zis sa nu te entuziasmezi asa

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Eu am răspuns la întrebarea - când-.
Acele cerințe nu sunt oficiale.
Dar tot analizând eu ce se întâmplă, de când noi tot ne facem că vrem să (nu) aderăm eu le-am găsit pe astea.

| sadrian46 a răspuns (pentru suntserios):

Nu ai observat că am făcut bășcălie?

| minrest a răspuns:

Spune ca vrei sa atragi atentia asupra politicilor proaste care au dus la scaderea valorii leului, dar nu imi spune ca nu poti sa-ti platesti chiria pentru 10 bani la euro, in plus. Cand ti-ai calculat cheltuielile fixe, nu ai lasat o marja de 10 bani la euro?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sub 4,6 nu cred că mai scade vreodată
doar dacă se întâmplă ceva ce nu pot lua în calcul acum

| DeathIncarnate a răspuns:

Nu prea curand, cred eu
Vremuri nasoale, ce sa faci.

| cuvant a răspuns:

Pana in mai sunt sanse mici sa scada deoarece avem o instabilitate financiara mare.