| anonim_4396 a întrebat:

Când primești dovadă înlocuitoare a certificatului de înmatriculare fără drept de circulație nu mai poți mișcă mașina?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin "nu mai poți mișcă mașina". Masina o poti misca oriunde nu este drum public dar nu poti circula legal cu ea pe drumurile publice, daca vei circula si esti prins vei fi amendat.

| examenauto a răspuns (pentru Ioandelasal):

Daca ti-a ridicat placutele de inmatriculare de exemplu, nu mai poti sa circuli cu ea.
Daca iti ia talonul si iti elibereaza o dovada inlocuitoare fara drept de circulatie, mai poti sa circuli?

| Ioandelasal a răspuns (pentru examenauto):

Este chiar asa greu de inteles?
Daca n-ai drept de circulatie inseamna ca nu poti circula legal pe drumurile publice si punct.