| AvalohAlyn a întrebat:

Când scăpăm de P.S.D?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atinci cand nu o sa mai aiba majoritate, impreuna cu ALDE si altii in Parlament.
Cel mai probabil o sa fie la alegerile parlamentare de anul viitor, daca o sa mearga mai multi la vot.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergand la vot, mergand masiv la vot.
electoratul pro psd e prezent mereu la vot, problema e cu partea cealalta care nu mobilizeaza suficient

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu scăpăm. Este un partid puternic, care va renunța la cei ce îl compromit, se va reforma și îl vom avea în continuare.

| aXy99 a răspuns (pentru sadrian46):

Fals. Lumea nu voteaza, daca ne-am mobiliza, PSD-ul nu va mai avea majoritate. Eu preconizez ca se va intampla asta anul viitor la alegerile parlamentare.