| Rihhana1 a întrebat:

Cand se redeschid parcurile?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin Braila deja le desfiinteaza.

| RAY a răspuns:

Cred ca din data de 16 mai

| RAY a răspuns:

Pe data de 16 mai

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da ce tot puneți întrebări din astea?

| Mosotti a răspuns:

Nu se stie, cand pandemia coboara, cand atingem varful ei, si apoi 14 zile tot coboara cazurile, atunci se vor relaxa masurile stricte. Asa ca deocamdata acasica si prin aria casei plimbari la aer. Ei zic ca intre 20 aprilie si 5 mai se atinge varful si apoi coboara, dar nu cred. Cum masurile la noi nu se respecta, nu vad ca se va termina prea curand, piete pline, trenuri de pasti suplimentate, etc.

| Superior a răspuns (pentru Mosotti):

Haha. Cum se vor relaxa masurile va porni urmatorul val. Vom sta in carantina pana cand Covid 19 va fi eradicat complet. Acest lucru va putea fi posbibil prin descoperirea unui vaccin (pentru care sunt necesari 2 ani de cercetare si teste) sau imunizarea populatiei (adica ne imbolnavim toti si scapa cine poate, desi nici cu imunizarea nu e sigur, se considera ca virusul poate sta in corp ascuns precum bacilii si sa provoace din nou boala la un moment dat).

| Andreeush a răspuns:

Când nu o să mai fie pandemie.

| Superior a răspuns:

Noi nu stim daca apucam ziua de maine si pe voi va intereseaza spartul semintelor pe banci? Aoelu

| Mosotti a răspuns (pentru Superior):

Mare dreptate ai! Acasa sunt atatea de facut, ca nu ai timp sa le faci, si asta mereu, plus ca e voie sa iesim pe langa casa, asa ca nu vad problema. Dar daca nu au preocupari in afara de spart seminte in parc si pe la terase, ce sa-i faci? Ca de fapt asta scoate la suprafata situatia asta.

Pana nu se duce pericolul, nu se deschide nimic, sa fie clar, si nu vom scapa curand.

| denisTiky a răspuns:

57 noiembrie 1356 pe la pranz cam asa.

| Kyılε a răspuns:

Salut.
Parcurile se vor deschide după ce va trece toată pandemia. Când? Se estimează că la sfârșit de mai-început de iunie.
Sănătate!

| morfeo a răspuns:

Cand trece pandemia. Dăă

| IamJoKeR a răspuns:

Când scăpăm de covid-19 o sa revină totul la normal și se va redeschide tot ce sa închis parcurile, mall-urile,
magazine, restaurantele, locurile de muncă etc. O zi frumoasa îți doresc!