| OrangeRoIt a întrebat:

Cand va fi romania presedinta europei?

Răspuns Câştigător
| elena_3173 a răspuns:

Mda, buna intrebare.Sa ne gandim... poate atunci cand n-o mai fi urma de gunoi pe strada si cand oamenii vor fi mai civilizati, poate atunci cand coruptia nu va mai exista in vocabular, poate atunci cand toti oamenii vor trai in curatenie si nu vor mai adormi gandindu-se ce vor face maine si ce le vor da de mancare copiilor, poate atunci cand conducerea tarii va realiza in ce rahat s-a afundat si poate isi va da seama ce-i de facut, poate atunci cand vom invata sa nu ne mai mintim si sa ne comportam civilizat sau pur si simplu niciodata.

12 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Probabil tu te refereai la Preşdinţia Uniunii Europene. Asta se va întâmpla în intervalul ianuarie-iunie 2012.
Salut.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Da, justiţiarule, ai dreptate. Era Polonia în intervalul ăla. Am ţinut eu minte de-amboulea.
Acum, mai e o problemă şi aia este relevanţa informaţiei: O să-mi fie mai bine ca român dacă ţara mea deţine preşedinţia UE? Răspuns: NU. Şi-atunci de ce-ar trebui să fiu informat temeinic în privinţa asta?!
Hai noroc.

| justitiarul a răspuns:

Ai pus gresit intrebarea cred. E vorba despre perioada cand va detine Romania presedintia unuiunii europene. Un singur raspuns e corect de aici si il mai dau si eu inca o data:iulie-decembrie 2019.http://www.europeana.ro/......Kongeriket posibil ca traieste in Danemarca dupa data ce ne-a oferit-o. Legile le citeste "din pasiune"dar nu ramane cu nimic in cap din ele, posibil si ziarele si informatiile despre Romania la fel de pasionat le citeste.Fi-mea are 12 ani dar e mai informata ca el.:))

| justitiarul a răspuns:

@kongeriket iar esti dezinformat. E vorba de Danemarca si Cipru in 2012, Polonia e in 2011 cu Ungaria.
Am specificat intentionat ca ai gresit pentru ca de cele mai multe ori intri in discutii contradictorii cu ceilalti pe motiv ca "eu stiu mai bine decat toti". Le spui unor oameni in varsta "infumurati", te grabesti sa ne cataloghezi"dobitoci"doar pentru ca avem alte opinii decat ale tale, care de cele mai multe ori se dovedesc a fi gresite, apoi revii si spui ca nu ai dreptate dar "ce daca?". Asta nu te face mai inteligent decat ceilalti! Nici pe departe!

| tyana a răspuns:

Romania va detine Presedintia Uniunii Europene in intervalul iulie-decembrie 2019.http://www.dreptonline.ro/utile/presedintia_uniunii_europene.php

| Bianqita a răspuns:

Hă? Niciodata!

| JaJe a răspuns:

Cand o zbura porcu'

| Deniisze a răspuns:

Niciodata !

| Deniisze a răspuns:

Cand porcii o sa zboare si pasarile o sa latre!
laughing

| fanJBfan a răspuns:

Hmm,,, greu de zis, pentru ca americanii deja ne conduc, au cumparat toate terenurile din Romania, si, deja e indiscutabilwinking

| Pau a răspuns:

Pff... Dupa felul in care este conusa tara noastra oh go on
Nu cred ca vei apuca acea zi, sa vezi Romania conducand un continent...sau,mai bine zis nici`oata laughing

| truliluli a răspuns:

Niciodata spun eu. big grin