| Ukaya a întrebat:

Care e cel mai bun partid din guvern? Eu am votat cu usr mereu dar acum parca tin mai mult cu aur dar tot cu usr cred ca o sa votez pana la urma

18 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" cel mai bun partid din guvern?"

prost-bun, e unul singur de-i zice pe-ne-le

| GabiDumitrescu a răspuns:

Aur e sageata ruseasca, sa fim seriosi. Da, o fi si usr-ul infiltrat de servicii si diversi dubiosi, dar sunt destul de multi oameni de buna-credinta cu intentii onorabile. Faptul ca am votat cu USR _de obicei_ nu ma face fan/fanatic al lor.

| Ukaya explică (pentru GabiDumitrescu):

De ce crezi ca e sageata eu la aur am vazut intenti bune pana acum usr sunt cam comunisti dar au idei bune si ei totusi au promis ca o sa taie taxele pe salariul minim si inca nu mi-au taiat nicio taxa tot dau jumate din salariu la stat si au fost 1 an la putere

| suntserios a răspuns (pentru Ukaya):

Cand a fost usr la putere? cu 4 oameni in guvern si 15% in parlament inseamna putere?

daca tu vrei, votezi cu aur dar stii ca ei sustin
-homofobia
-interzicerea avortului
-misoginismul
-lipsa oricarei masuri sanitare
-fanatismul religios
-antisemitismul
-iesirea din ue
-politica prorusa

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ukaya):

De ce cred? Nu cred, e evident de la o posta! Toate miscarile asa-zis nationaliste extremiste care urmaresc destabilizarea din tarile est-Europene sunt sponsorizate de catre taica Putin. Printre alte surse - https://www.youtube.com/watch?v=zLGwb2osFO4

| Ukaya explică (pentru suntserios):

Pe mine ma intereseaza sa nu mai fiu furat si banu care imi intr in buzunar nu imi pasa de chestiile astea asa mult fiindca nu ma afecteaza pe mine adica sunt indiferent nici pro nici contra atata timp cat eu o sa o duc mai bine

| suntserios a răspuns (pentru Ukaya):

Ca tu sa o duci mai bine toata societatea trebuie sa o duca mai bine.
de fapt fix de aia nu o duci tu bine.
pentru ca inainte ta au fost alte specimene ca tine care au zis

"nu ma afecteaza pe mine"
"atata timp cat eu o sa o duc mai bine"

Si au votat pentru 3 lei in plus la pensie ca nu ii afecta pe ei sistemul de justitie facut praf de unele partide, nepotismele si coruptia. Doar ca sistemul ala de justitie inchidea ochii la toti coruptii care lui ii dadeau doar 3 lei la pensie si restul de 97 ii furau cand poate intr-un stat cu justitie buna aia de ii furau cei 97 lei erau prinsi, pedepsiti si omul primea 100 lei la pensie... dar nu l a afecat pe el, ce ii pasa lui atunci.

| Ukaya explică (pentru suntserios):

Eu am votat cu usr dar daca au promis fara acoperire si nu fac nimic o sa dau sansa si la alti nu ti se pare normal? daca usr se tine de cuvant o sa votez cu ei toata viata dar de cand au venit pnl si usr eu o duc mult mai rau acum sa fiu sincer

| salieri84 a răspuns (pentru Ukaya):

Sa inteleg ca pe vremea PSD-ilor, o duceai super bine? Ca sa ai un trai bun in Romania si nu numai, trebuie sa ai o calificare intr-un anumit domeniu si sa-ti stapanesti meseria de pe urma careia sa-ti castigi existenta. La noi, tocmai asta e problema: nu avem oameni calificati, oameni care sa iubeasca ceea ce fac, toata lumea se inghesuie in culcusul posturilor caldute, din sectorul bugetar, posturi ocupate majoritatea pe nepotisme. Atunci cand fiecare dintre noi isi va cunoaste rolul in societate si nu va mai cersi dupa pomeni, lucrurile se vor schimba in mai bine. Pana atunci, asteptam sa ne cadoriseasca partidele politice, cu promisiunile lor desarte. Sper ca in urmatorii 20 de ani, sa se investeasca masiv in educatie. Aici e marea buba, de unde se imprastie toate problemele societatii romanesti. Afisarea unui partid ca AUR, in prim planul scenei politice din tara noastra, cu un procent destul de mare in parlament, nu face altceva decat sa sublinieze educatia precara, de care dispunem in momentul de fata.

| Ukaya explică (pentru salieri84):

Mai bine ca acum sigur o duceam pana si pe vremea lui boc

| gabicoo a răspuns:

Ai noștri!

| Lukasssz a răspuns:

Toti sunt niste hoti

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Intre un partid neomarxist si unul de extrema dreapta cu tente naziste aleg mai bine sa nu votez. Si cred ca intrebarea ta era ''care este cel mai bun partid din parlament'' nu din guvern, ca guvern nici nu mai avem. Raspunsul meu este niciunul. Astept sa apara un partid care sa apere interesele tarii si care sa acorde facilitati afacerilor cu capitalul romanesc. In mod odios pana acum doar PSD-ul a mai miscat ceva in directia asta dar nici pe aia nu-ti recomand sa-i votezi ca-s hoti si corupti si au afaceri extrem de dubioase cu BOR, clanurile mafiote si baronii locali. Mai bine te joci Fifa in ziua alegerilor, mai iei si covid stand la coada la urne. Nici daca s-ar implementa votarea electronica asa cum s-a implementat pentru cea mai favoizata clasa de romani (romanii din diaspora) tot nu cred ca ar merita sa-ti bati capul prea tare ca nu ai cu ce

| MariaEElena0505 a răspuns:

Cu aur? De la USR ai trecut la aur? ‘)))) Cum ai reușit?
Eu nu țin cu niciun partid. Însă sunt împotriva fake news și a partidelor care zic ca virusul nu exista. Și ca e ok sa nu porți masca!
Ma rog, PNL pare cea mai ok, deși nici acolo nu e totul roz. Nu cred ca exista vreun partid bun in România. Hoții sunt la putere, iar oameni intr-adevăr loiali tarii lor, sunt lasati in spate.

| Ukaya explică (pentru MariaEElena0505):

Pnl si psd sunt cancer satane. usr si aur sunt partide de oameni tineri care vor sa schimbe lucrurile in bine nu sa se imbogateasca ei

| suntserios a răspuns (pentru Ukaya):

Tu cred ca esti cam tinereal si nu prea intelegi ce vrea Aur de la viata.

| MariaEElena0505 a răspuns (pentru Ukaya):

Ah da. Corecttt. De asta aur susține nevaccinarea. Decât un astfel de partid, mai bine niciunul.
Iar USR? Îmi pare rau, la ce miniștri a pus, mai ales la sănătate, mai bine nu.

| mi25 a răspuns (pentru Ukaya):

Chiar? De aceea merge tara asa bine? Tineri care nu stiu nimic din ce trebuie sa faca pentru a conduce o tara.
Nu se imbogatesc? Tu pe ce lume traiesti?