| andy6642 a întrebat:

Care e varsta minima pentru deschiderea unui card de economii?

Răspuns Câştigător
| annnnonimm a răspuns:

Varsta minima pentru deschiderea unui cont curent este de 14 ani, dar pentru minori bancile solicita in general si semnatura unui tutore legal. De asemena, in cazul conturilor destinate minorilor, se pot impune anumite restrictii privind retragerea de numerar sau realizarea anumitor operatiuni. [ Funda?big grin]

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să ai minim 18 ani, în caz contrar nu poți face retragerea banilor din cont!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

18 ani.

| LovehopeTrust a răspuns:

Din cate imi amintesc parca 16 ani, nu stiu sigur.

| ImiPlacCartofii a răspuns:

Fratele meu are 12 ani si deja are
un card.