| aimullah123 a întrebat:

Care este creditul maxim pe care ti-l poate acorda o banca si in ce conditii?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si milioane de euro daca esti o persoana juridica si indeplinesti conditiile impuse.

pentru nevoi persoanle au calculatoare de credite pe site ul fiecarei banci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de capacitatea ta de rambursare a creditului, de cât câștigi, de ce bunuri ipotecabile ( imobile, terenuri, afaceri) dispui ca să garantezi împrumutul. Fiecare bancă are condițiile ei, le afli de acolo.

| johnnny123 a răspuns:

Nu există un "credit maxim". Interesul băncilor este să dea credite cât mai mari, pentru că din asta trăiesc. Dar în același timp trebuie să ia în calcul riscurile. Atunci când soliciți un credit, banca îți analizează capacitatea de a returna acel credit. Dacă prezinți suficiente garanții, poți să obții orice împrumut.

Dacă ești miliardar, poți să obții și un credit de 500 milioane de euro. Dacă trăiești din ajutor de șomaj și nu ai nimic pe numele tău, nu-ți dă credit nici 500 de euro.

| Stropdeploaie a răspuns:

Salariu și vechimea în munca! Stabitateaa același loc de muncă!