| Doroftei_Alexandra_2003 a întrebat:

Care este cuvantul din care luam prima litera ne ramane un cuvant nou,care ne spune ceva despre familie,daca mai luam o litera ramane un element de constructii care ajuta la coborare,daca mai luam o litera,ramane un instrument care masoara timpul,iar daca mai luam o litera,ramane o unealta de cu care se despica lemnul, iar daca luam pen-ultima litera, ramane numarul 100

1 răspuns:
| Holiday a răspuns:

Ti-am mai raspuns o data. Tu nu ai ce face decat sa intrebi acelasi lucru in fiecare zi!?

https://www.tpu.ro/......e-familie/