| GabaUrsu a întrebat:

Care este diferenta dintre, ajutor de sef de post si subofiter pentru politie/jandarmi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ajutor de sef de post este o functie iar subofiter sau agent de politie este un grad.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ajutorul de sef de post este un agent de politie si este pe functia de ajutor. Politia nu are subofiteri ci doar agenti. Subofiterul este la armata, pompieri si jandarmi.

| sierra1 a răspuns:

"diferenta dintre, ajutor de sef de post si subofiter pentru politie"

nici una doar că nu orice "subofiter pentru politie" e șef de post. Pricepi?

| Xpressurself a răspuns:

Da telefon la angajatori si intreaba-i.