| AC4S4 a întrebat:

Care este părerea voastră despre organizarea festivalului Untold în mijlocul unui oraș?
Se știe că există nereguli în organizarea acestui festival.
O neregulă care îi afectează pe majoritatea este cea a zgomotului. Soluția dată de organizatori, de primărie și de susținătorii festivalului este ca oamenii care nu participă la eveniment este să plece din oraș, să își ia dopuri de urechi, numind o fiță faptul că ei se simt deranjați de muzica continuă sunând toată noaptea.
E ca și cum toată legea e ignorată 4 zile, celor ce nu le convine destrăbălarea din centru să plece.
Este corect ca majoritatea oamenilor să nu aibă nimic de spus în timp ce se fac ilegalități doar din pricine financiare și politice?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt din acel oraș. Nu este corect, dar se practică. Opoziția la acest fenomen este slabă și nu se iau măsuri. Sunt niște avantaje nete pentru oraș de care profită mulți în acele zile.

71 răspunsuri:
| împreunăfacembine a răspuns:

Bună,

Untold este un festival foarte mare iar cei care au avut ințiativa de a desfășura un astfel de eveniment în Cluj sunt acum foarte avantajați și asta datorită publicului care este enorm de mare.

Sunt de acord cu acest festival. Am văzut și eu multe articole în care se spunea că e un festival satanist și din astea. Dar până la urma urmei, cei ce se ocupă cu organizarea și dezvoltarea acestuia, nu îi obligă pe oameni să participe.

Cât despre zgomot. Zgomotul este tot timpul, iar 4 zile sau cât ține Untold nu cred că e atât de deranjant încât să faci o tragedie din ceea ce se întâmplă.

Un festival ca acesta, face nu doar Clujul să fie mai cunoscut, ci întreaga Românie, deci zic să nu se mai abereze atâta.

Și până la urmă dacă nu ar fi evenimente în oraș, toți ar zice că Clujul e un oraș mort și nu ai unde să ieși.

Deci mai opriți-vă cu figuri din astea că e plină România de oameni care doar vorbesc, dar nu demonstrează nimic.

| AC4S4 explică (pentru împreunăfacembine):

E deranj, cum nu? Dacă ar merge muzica la vecinul încontinuu 4 zile și ți-ar zice să îți pui dopuri ce ai face? Te-ai conforma?
Clujul este făcut cunoscut prin evenimente cu muzică proastă și destrăbălare. Așa vrem să fie cunoscut? Evenimentele sportive și culturale mă încântă, însă gălăgia de la Untold face doar de rușine orașul în lumea intelectuală.

| Navagio a răspuns:

Salut Untold este un festival foarte mare, iar cei care vin, vin doar pentru distractie nu se gândește nimeni la nereguli chair daca sunt nu sta nimeni sa se gandesca la ele. Plus ca e vorba de foarte multi bani la mijloc si o sa se faca ani la rând. Dacă sunt cativa carora nu le convine organizarea lui crezi ca intereseaza pe cineva?