| mariaaolguta a întrebat:

Care este parerea voastra despre presa din Romania? Argumentati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Presa " din România este împărţită în câteva categorii:

- Categoria " mondenă " unde încadrăm cancan, libertatea şi click. O categorie slinoasă şi dezgustătoare care se ocupă doar de umilirea tuturor vedetelor, de regizarea unor aşa-zise " scandaluri " dintre vedete, etc. Aceste " ziare " conţin 95% invenţii ale celor ce-şi spun ziarişti. Restul de 5% este proba de adevăr.

- Categoria sportivă, unde se află prostsport-ul şi Gazeta Sporturilor. Două ziare, aceleaşi interese întotdeauna. Dacă un sportiv este surprins într-un club(în special dacă sportivul este cumva fotbalist la Steaua) atunci se scriu cele mai sfruntate minciuni despre el şi cele mai tâmpite argumente care să le susţină. De vreo 5 ani încoace, presa sportivă este ocupată doar să promoveze ciurucuri: Bute, Oncescu, Fachiru, Torje, Moroşanu. În acelaşi timp se ocupă şi de umilirea tuturor oamenilor care au făcut ceva pentru sportul românesc: Piţurcă, Ponor, Hagi, Claudiu Răducanu. O categorie la fel de scârboasă ca şi cea " mondenă ".

- Şi ultima, dar nu cea din urmă, categoria cea mai odioasă, anume categoria ştirilor. Evenimentul Zilei, România Liberă, Adevărul şi alte rahaturi din astea + un ziar, care prinde cât de puţin pe piaţă şi care îşi merită existenţa, Jurnalul Naţional. Toate ziarele cu un nume cât de cât mai cunoscut sunt aservite politic, ceea ce le face la fel de scârboase ca cele din primele 2 categorii.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-l pune pe Oncescu in categorie cu ceilalti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

De ce? Cu ce este el mai diferit faţă de Moroşanu sau Bute? Cu " marile recorduri mondiale "?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oncescu a avut performante cu adevarat bune, l-a pus pe taras ivakin, pe campionul orasului new york si altele.

Uite-l aici alaturi de legendele acestui sport :
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/......3054_n.jpg

Pacat ca lipseste voevoda din poza, sa fie completa.

Tipul chiar isi merita faima.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu n-am zis că n-a avut performanţe, spuneam doar că este promovat prea mult.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca e bine ca mai sunt promovate si alte lucruri in afara de fotbal si pitipoance sau emisiuni penibile de genul "un show pacatos" sau mai stiu eu ce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Şi de ce oare sunt promovate doar sporturile " dure "? Box, k1, skandenberg, etc? Handbalul, voleiul, baschetul, gimnastica, atletismul... astea ce au? Adică pe bune, pe tine te încântă mai mult să-l vezi pe Oncescu făcând skandenberg cu 500 de amatori decât s-o vezi pe Sandra Izbaşa luând aurul olimpic?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, in cazul spus de tine as prefera s-o vad pe Sandra luand aurul happy

Dar mi-a placut si cand Oncescu a luat aurul la campionatul mondial happy

9 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Care presa? Tu nu vezi cine se ascunde in spatele presei din Romania?!laughingIar Restul presei este de cancanlaughing

Răspuns utilizator avertizat