| LanguageMaster a întrebat:

Care este scopul republicării unei legi în Monitorul Oficial?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Motivul principal este sa fie o singura lege, care sa includa toate modificarile si completarile aduse legii in perioada de la promulgare si pana la zi. De asemenea sa nu fie nevoie ca sa cauti toate modificarile si completarile legii si sa le compari cu prevederile initiale ale legii, in unele cazuri ar trebui sa te uiti pe multe alte legi, OUG sau OG.

1 răspuns:
| StefanDrg a răspuns:

Legea a fost modificata intre timp si de aia o republica. Ca sa vezi noile modificari