| AlexDorinel a întrebat:

Care partid de la guvernare a dat mai multa libertate,psd sau pnl?

Adica psd e continuarea PCR(comunism), adică oamenii lui Ceaușescu.

Iar PNL cică e liberal dar ne au închis în casa mai rău ca pe șoareci.

12 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai era normal sa te inchida in casa, ca sa ne protejeze de virus si sa nu incurajeze raspandirea lui! Si chiar carantina trebuia sa fie mai stricta si scapai asa cum au scapat chinezii de mult de problema.

PSD nu stim ce ar fi facut, ca nu era la guvernare cand a fost covid-ul, deci nu poti compara pnl cu psd in acest caz.

| Wr3nch a răspuns:

Pemtru ca daca nu ne ''inchideau'' mureau mai multi pampalai care urla acum cu AUR.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru Wr3nch):

Corect, legislatia pentru protectia sanatatii publice exista demult in toate democratiile liberale.

Răspuns utilizator avertizat
| CassiusAlexander a răspuns:

Cum adică să dea mai multă libertate?! Ce mai exact e libertatea asta

| Cretinul112 a răspuns:

Oamenii rusilor, nu oamenii lui Ceausescu. Daca as avea puterea, te as bana.

| Dark7Soul a răspuns:

Să le dau la mocar ălora de la PNL. Lacomi ca ăia n-am mai văzut. Parcă-s-a dracului, așa le mai place să ne facă viața un calvar. Nu le pasă de români. Măresc taxele, facturile, prețurile alimentelor, ne închid în case atunci când li se scoală lor. Au noroc că sunt la guvernare datorită lui Iohannis, alt jeg politic, om ca ăla nepăsător, egoist, parcă-i un robot. Specimen ca ăla n-am mai întâlnit. Părerea mea e că PSD a dat mai multă libertate, dar nici ei nu sunt mai presus decât PNL, cam tot la același nivel. Politica de azi, e o tâmpenie, nu mai înțelegi nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Dark7Soul a răspuns (pentru AlexDorinel):

Toți guvernanții din țara asta îs așa: întorși pe dos, fac numai pentru suflețelul lor, dar pentru ăla care și-o dat votul, le-a oferit încrederea sa, la acela nu se gândește. Mai rău îi face.

| Dark7Soul a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dăncilă îi proastă. S-o făcut de râs și la Bruxelles.

Răspuns utilizator avertizat