| muziclive a întrebat:

Care sunt câștigurile personale/avantajele pe care voi și familiile vostre le aveți ca urmare
a unei economii globale?
URGENT FUNDA

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Am lucrat o perioada ca freelancer si am avut clienti de pe toate continentele.
De ce e asa urgent?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Proiectul la care lucrez are clienti in toate continentele. daca aia nu au bani sa mai cumpere produsul compania pentru care lucrez nu mai are bani sa ma plateasca. simplu

| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu lucrez de acasa pentru o companie din Austria care are venituri din toate colturile lumii, iar in echipa avem oameni din Australia, NZ, India, USA... mai mult de atit ce poti sa ceri?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu faceti angajari? M-am saturat de site-uri care iti cer sa faci cont si nu castigi nimic.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Teoretic, cred ca da. Bubui de engleza scris? Noi facem chestii serioase, nu ne jucam. Par example - https://www.notebookcheck.net/......952.0.html
https://www.notebookcheck.net/......834.0.html
Ne-a lovit si pe noi criza, de miine bonusurile o sa fie reduse la jumatate aproape in unele cazuri, dar totusi... sa iei 250 EUR la un articol care face 40.000+ de views in doua saptamini sau 450 EUR pentru 100.000+ nu e rau. Faza de cacao e ca la alea mai frecvente care prindeau 6.000 sau 10.000 au scazut bonusurile de la 80 si 120 la 40 si 60 EUR. Oricum, inca se poate trai si fara bonusuri, doar cu rata de baza de 10 EUR pe articol. Unde mai pui ca poti sa primesti chestii pentru review pe care le pastrezi de obicei. Fix azi mi-au trimis aia de la Sharkoon un mouse (Light² 200) si un pad de-ala de jumatate de masa (Skiller SGP2 XXL, nici unul nu e la noi pe piata inca, SGP1 am vazut ca e 180 RON, in puii mei).

| Frank51 a răspuns:

Cred ca e destul de clar...