| troleibuz a întrebat:

Care sunt cele mai civilizate orase din Romania? De ce credeti ca acele zone sunt mai civilizate fata de altele?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Brasov - cluj si sibiu. Probabil pentru ca lumea isi vede de treaba. Sau nr de needucati e destul de redus

suntserios
| suntserios a răspuns:

Brasov, Oradea, Cluj
Nivelul de educatie

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sibiu.winking
Dar fiecare oras cu " + " -urile și " - " -usurile lui...

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Brasov, Sibiu, Sighisoara. Eu compar cu orasul Bucuresti, unde vin o gramada de cocalari de prin satele de langa si se poarta ca apucatii de parca sunt la coada vacii la ei in sat. In orasele mentionate am vazut ca oamenii sunt diferiti. Sunt mult mai misto, civilizati si de treaba.

| JicaContra a răspuns:

Toti, TOTI vor raspunde ceva din Ardeal
dar eu nu sunt de aceeasi parere, m-am nascut in Ardeal si STIU, Ardelenii sunt foarte civilizati, vorbesc foarte frumos, dar la o adica TI-O TRAG PE LA SPATE, la fel ca oricine altcineva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brașov, Cluj, și hai sa zicem Sibiu.

| PsyhoChild a răspuns:

Zonele de la munte au cei mai civilizați oameni.
Brașov, Sibiu etc.
Eu vin dintr-un mediu ostil ( Craiova) și am fost foarte mirat când am fost la munte în vacanță și oamenii se comportau așa de frumos, orașul era foarte curat si era cu totul o altă atmosfera

| Andresso a răspuns:

Cum a zis si PsyhoChild, zonele de la munte mi se par ca au cei mai civilizati oameni.
M-am plimbat prin toate orasele mai mari ale României de-a lungul vietii mele(in fiecare vara, dar si iarna uneori)
si am observat de departe ca Clujul ar fi cel mai civilizat oras, urmat de Alba Iulia, Sibiu, Vatra Dornei, etc...
As mai spune București, dar Bucurestiul e mai mult amestecat(si civilizati si necivilizati).