| Anasta11200 a întrebat:

Care sunt criteriile de scăzut nota la purtare în 5-8? (În afara de chestia cu absențele) Ce gravitate trebuie să aibă o situație pentru a se scădea?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media la purtare se mai scade daca elevul este sanctionat disciplinar, in caz ca sanctiunea este mustrare scrisă, retragerea temporară sau definitivă a bursei de merit, a bursei sociale, " Bani de liceu", a bursei profesionale si mutarea disciplinară la o clasă paralelă din aceeaşi unitate de învăţământ.
Pentru detalii citeste Statutul elevului.

| AdioTPU a răspuns:

Să comiți vreun act de violența gravă asupra unui coleg sau cadru didactic sau sa înjuri un cadru didactic.