| Girly97 a întrebat:

Care sunt legile blocului?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Legea asociatiei de proprietari 196/2018.
O gasesti aici pentru downloadare: http://bit.ly/30tPX9N

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Blocul poate fi proprietate de stat.
Blocul poate fi un condominium, un spațiu de conviețuire a unor propietari privați.
Aceștia au fiecare un apartament în proprietate și au în proprietate comună spațiile comune, acoperișul subsolul blocului, casa scărilor, instalațiile electrice, de apă și canal, care deservesc blocul și se află în incinta lui. Aceste proprietăți comune din bloc, modul lor de folosință. obligațiile comune de reparații, etc sunt reglementate de legea asociațiilor de proprietari, care o găsești online. Aceasta stabilește cum se administrează părțile comune, plata cheltuielilor comune.
În plus la acestea sunt norme de conviețuire referitoare la ore de liniște etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Legile blocului sunt: Respectarea orelor de odihnă intr e ora 14-18 si ora 22-06 dimineata.Nerespectarea acestor reguli atrage după sine amenzi, si in bloc mai sunt si alte reguli de respectat, curațenia si sa i si plăteasca toti la timp întreținerile, deoarece din cauza celor care nu plătesc, restanțierilor, ramîn blocurile fara apă caldă si căldură la iarnă.