| LanguageMaster a întrebat:

Care sunt mijloacele de informare în masă?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

în ordinea apariției:
- textul tipărit (presa, publicații diverse) - sec 15
- inregistrări (discuri gramophon pickup, benzi magnetice, discuri magnetice, discurile optice - din sec 19
- cinematograful sec 20
- radioul sec 20
- Televiziunea - 1950
- Internet - 1990
- telefonia mobilă - 2000

| CVane a răspuns:

Ziar,TV,Internet,radio etc

| Ionut58282856 a răspuns:

Pai c-am tot ce tine de mass-media. Ziarele, Revistele si magazinele, Radioul, Televiziunea, internetul. C-am orice mijloc de informare la care are acces un om care nu lucreaza la SRI (Serviciul Român de Informatii)

| Kron5tadt a răspuns:

Sunt cele care promoveaza unineuronalismul in cea mai pura forma. Tu esti promovat, stai fara grija.