| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Care sunt noile zone de traseu pentru examenu auto categoria b?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In primul rand, la ce zona a tarii te referi?
In al doilea rand, ar fi o mare prostie sa cunosti zona dinainte, că oricum nu te-ai descurca daca nu pui burta pe carte.
Numai examinatorul stie pe unde te duce.

| Violleta2022 a răspuns:

Vrei sa ti le spun pe astea de la mine din oras?
te ajuta cu ceva?

| Nemessys a răspuns:

Daca vrei sa inveti sa conduci trebuie sa stii cum sa te descurci in fiecare situatie, nu sa inveti un traseu ca si cum ar fi propria ta casa, dar in afara orasului sau la munte unde sunt curbe foarte inguste sa fii varza. laughing.

Tot ce trebuie sa stii este sa faci corect toate manevrele. Nu ai de unde sa stii unde o sa te duca politistul, dar fii sigur ca o sa te duca prin intersectii cu sens giratoriu, sa faci parcari, plecarea din rampa, viraje, intoarcere, oprire si mersul inapoi. big grin

| RobertVasileAlexandrescu explică (pentru Nemessys):

Atata timp cat pot sa fac asta, nu vad de ce ar fi o problema in treaba asta, si asta va fi un plus pentru mine pentru a stii unde se desfasoara traseuu si cum este traficu in zona aceea

| siriusblack98 a răspuns:

In ce zona a Romaniei? Bucuresti? Hunedoara? Honolulu?

| RobertVasileAlexandrescu explică:

In Bucuresti as dori sa stiu, am. uitat sa scriu orasu...