| Seroquel a întrebat:

Cat costa biletul la voi de autobuz/tramvai? Aveti conditii bune de la societatea de transport?

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oradea 2,5 lei o calatorie dar nu se dau decat bilete cu 2 calatorii.

| RAY a răspuns:

Hyperion01 deja a raspuns, personal mi se par de anii 50, 60, in fapt tramvaiele sunt generatia 69 bremen, conditile sunt cat de cat ok, un abonament general costa 75 ron respectiv 95 daca nu esti din tm, imi place mai mult cu expresul, troleibuzul

| Seroquel explică (pentru RAY):

Ce e expresul?

| Seroquel explică (pentru RAY):

Asta e in autobuz Mercedes.De ce se numeste express? Eu ma gandeam la un tren cand ai zis de express.laughing

| RAY a răspuns (pentru Seroquel):

Asa se numeste, expres

| cezar003 a răspuns (pentru RAY):

Mai sunt totusi si cele "Armonia" pe care tovarasii competenti le-au cumparat second hand si le-au innobilat cu costul unui tramvai nou fabricat in Arad dar ma rog, gusturile nu se discutawinking

| NLS a răspuns:

Bilet -2 lei, legitimatie zilnica -5 lei, abonament -65 lei, abonament nenominalizat -100 lei
Conditii decente as putea spune, dar. mama ei de intarziere! %$#!

| cezar003 a răspuns:

In Timisoara local:
tramvai, autobuz-trolebuz =2lei
expres= 2,5 lei
Vehiculele sunt rezonabile insa intervalul orar lasa mult de dorit