| CocoCosty2000 a întrebat:

Cat costa permis de port arma pentru pistol?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Permisul de port-arma nu-ti da dreptul la o arma cu glont ci la una neletala. Armele letale se aproba numai pentru anumite persoane.
Citeste pe aici: http://bit.ly/2PFAIK4

| Ion976 a răspuns (pentru Salontanul):

Oricine peste 18 ani care are cazierul curat poate avea permis de port arma letala în ziua de azi. Uita-te pe net cam de 1-2 ani s-a schimbat legislația asa cum zici tu era înainte.

| Salontanul a răspuns (pentru Ion976):

Mai citește! Actul este foarte clar cu privire la ce categorii de persoane pot cere autorizarea procurării unei arme de apărare și de pază: demnitari, magistrați, diplomați, militari, polițiști; alte persoane prevăzute de lege, care îndeplinesc o funcţie ce implică exerciţiul autorităţii publice; persoanele incluse în programe de protecţie a martorilor, pe perioada în care au această calitate.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Dupa gandire e clar ca nu vei obtine o arma. Ca sa ai una trebuie sa faci teste psihice si un motiv suficient de bun pentru autoapărare. Din câte vad nu esti senator, sef sau umbli cu sute de euro la tine deci pofta n cui

| dragosnila233 a răspuns:

Ce scoala vrei sa impusti? Spune-mi ca traiesti in Constanta

| WhyIsSoHard a răspuns:

Nu te pune mana pe asa ceva ca persoana fizica, dar poti incerca laughing) in primul rand nu se cumpara lol, se depune dosar, si ai de...sunt prea multe, uite aici https://b.politiaromana.ro/......i-neletale trebuie sa faci curs, sa aduci chestii si acte, si ca persoana normala fizica ca om de rand nu vei pune mana niciodata pe asa ceva, mai citeste legislatia.