| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cat e amenda în momentul actual în data de 13 08 2020 in Romania pe Litoralul Romanesc dacă nu respecți avertismentele salvamarilor si culorile steagurile arborat de salvamar pe plaja (dacă intri pe steag rosu în apa daca depășești cu mult giamandura etc)?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit pe nimeni sa dea amenzi pentru asa ceva din pacate...

| mihai69 a răspuns:

Amenda maximă e viața ta; o plătești pe loc.

| Werrich a răspuns:

Nu exista amenda, asa ca bafta boss-ule, fa-le salvamarilor in ciuda, parintii tai au platit salariul pe un an ca sa te duci la marewinking

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mihai69):

Eu garantez ca daca s ar da amenzi pe bune ar fi mult mai multi speriati decat de posibilitatea de a da coltul

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Cine crezi că are curaj să se pună cu o haită de mii de nebuni fără cap, când ei ar fi (în cel mai fericit caz) doar vreo trei oameni?!?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am lucrat 6 luni în 3 ani ca salvamar. Am scos 3 înecați. Aceasta este amenda.