| mgtow a întrebat:

Cat e impozitul la un bmw 430i - 2.0L turbocharged benzina 185kw 248cp an 2016-2017?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce ai inmatriculat-o nu mai trebuie platit altceva decat impozitul. Pentru inmatriculare trebuie sa ai ITP si asigurarea RCA iar vinieta pentru drumurile din exteriorul localitatilor.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului fiscal impozitul este de 180 lei dar poate fi majorat cu pana la 50% prin hotarare a Consiliului local, asa ca poate fi intre 180-270 lei. Exact afli de la compartimentul de impozite si taxe de la primaria localitatii de domiciliu.

| mgtow explică (pentru Ioandelasal):

Altceva nu se plateste pe langa impozit in afara de ITP, vinieta asigurare la masina?

regis
| regis a răspuns:

Conteaza doar capacitatea. Banuuiesc ca e sub 2000, caz in care impozitul e 180 de lei pe an. Daca depaseste 2000, sare la 792 de lei.

| mgtow explică (pentru regis):