| LanguageMaster a întrebat:

Cât timp va mai rezista coaliția din Parlament și guvern?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nimeni n-ar putea sa-ti dea un raspuns corect. Cred ca va rezista pana cand un membru al coalitie va considera ca mai mult pierde decat castiga dar s-ar putea sa reziste pana la alegerile parlamentare urmatoare.

| Frank51 a răspuns:

Întrebarea adevărată este cât mai rezistăm noi în România.

| Apokales a răspuns:

Pana cand un partid vede ca pierde votanti datorita coalitiei. Pana cand PNL-ul face ceva teribil de gresit si se vor indeparta cu totii sa-l faca bucati. Acolo este prada, in PNL. El a avut un numar mare de alegatori si de acolo se poate scoate capital politic pentru AUR, USR-PLUS, PSD. UDMR-ul ii are pe ai lor, nu se atinge nimeni de alegatorii lor, nu ca n-ar putea, dar nu-s in stare sa ajunga la inima acelei minoritati.

| romeo78 a răspuns:

2024, viitorul an electoral cu 4 rânduri de alegeri.
O trădare masivă în rândul PNL și crearea unei coaliții cu celelalte partide, în afară de USR și UDMR.
Sau o revoltă populară care va conduce la căderea guvernului, parlamentului, poate.

| goguPatent a răspuns:

Cine stie. Pentru moment par ca se inteleg suficient.