| popix a întrebat:

Cate beri fara alcool am voie sa beau inainte sa ma urc la volan?

Răspuns Câştigător
carla
| carla a răspuns:

Recomand apa minerala sau suc, niciodata nu stii ce se poate intampla si vina o sa cada pe tine pentru ca ai consumat fie si bere fara alcool.

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Teoretic: cate poti bea!
Practic, si unele beri fara alcool pot contine 1-2% alcool.
Daca consumi bere fara alcool, verifica pe cutii / sticle sa nu fie scris ca ar contine alcool si ia le cu tine, poate vor fi dovada daca totusi iti ese "urat" la "suflat"!

cristian
| cristian a răspuns:

Mai bine bei un pahar cu vin...

| andreutz a răspuns:

Nici una! pentru a nu avea probleme cu politia binenteles...si pentru a nu ii pune pe cei din jurul tau in pericol...

| kh1ss a răspuns:

Niciuna de preferat tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Berea fara este de doua tipuri-0.0% si 0.9%(1%), din cea cu 0, 0% poti bea cata vrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa cum s-a mai spus, este bere fara alcool si cu putin alcool. Daca te referi la cea fara un strop de alcool, poti bea...cate vrei...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca beau bere fara alcol si trebuie sa fac examenul de imi recupera permisul de conducere ma poate impedica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca beau bere fara alcol si trebuie sa fac examenul de ami recupera permisul de conducere ma poate impedica

| aurora a răspuns:

Nici macar una