| eugenia_romcea a întrebat:

Cate ore de legislatie rutiera esti obligat sa faci la scoala de soferi? Eu am dat acum multi ani de permis si nu am facut nici o ora de legislatie (nu m-am dus). Am invatat singura acasa. Acum am inteles ca nu mai poti, ci trebuie neaparat sa mergi la ore. Primesti o hartie si abia apoi poti continua. Nu stiu daca am inteles bine.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MT nr.75/2014 pentru categoria B trebuie sa faci 24 de ore de pregatire teoretica.

| sunset10 a răspuns:

Eu stiu ca iti trebuie 10 ore. Eu cred ca atatea am avut.