| Anonimuserr a întrebat:

Cate voturi trebuie sa intruneasca motiunea de cenzura ca sa cada guvernul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa intruneasca majoritatea deputatilor si senatorilor(in prezent sunt 471), respectiv 50% plus unul din numarul lor, in prezent 236 parlamentari. Numai bine!

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Stai liniştit că nu întruneşte... din păcate.

| lplostonyou a răspuns:

Nu stiu,dar ceace stiu este ca trebuie sa-i bagam la puscarie pe acesti pdl-isti care au devalizat tara,trebuie sa raspunda pentru atrocitatile lor, daca nu ii bagam noi in puscarie atunci ii vor baga cei de la drepturile omului, pentru ca drepturile noastre au fost grav incalcate in acesti ani portocali. ELIBERARE

| PetreConstanta a răspuns:

50 +1

| Andu_7395 a răspuns:

50% plus 1

(ar trebui dat la 18 ani un examen pentru cetatenie, anumite informatii daca nu le cunosti nu trebuie sa ai drept de vot)

| seby005 a răspuns:

Sal jumatate+1 pa